İcradan Satılık Audi İlanları Burada % 50 Fiyatına Satışta. icralık Audi – hacizli Audi – icradan Audi
 • taşıt icra ihaleleri
 • Tarih
       
  İhale
  İl
  İlçe
  Semt
  1. Tarih
  2. Tarih
  Fiyat

  Model Yılı

DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Arama Sonuçları

F Dosya No Cinsi Marka Model Yılı İl İlçe 1. İhale Bedeli

Audi ; Bir Alman otomobil şirketidir. Wolkswagen grubunun bir parçasıdır. Şirketin merkezi Ingolstadt, Bavarya’da bulunmaktadır.
Şirketin geçmişi 1899 yılına ve August Horch’a dayanmaktadır. İlk Horch otomobili kendisi tarafından 1901 yılında üretmişti. 1910 yılında Horsche şirket dışarısına atılmış ve kendi adını eski ortaklarıyla olan anlaşmazlıklar nedeniyle artık yaptığı tasarımlarda kullanamayacak hale gelmişti. Eski Almancada anlamı “Dinle!” olan “horch” , Latincede aynı anlama gelen Audi`yi markası olarak kullanmaya başladı.
1932 yılında Audi, Auto Union’u oluşturmak üzere Horch, DKW ve Wanderer şirketleri ile birleşti. Auto Union kullandığı birbirine bağlı dört halka da bugün Audi’nin logosu olarak kullanılmaktadır.
İkinci Dünya Savaşı sonrasında, şirket DKW etrafında ürünlerini sunmaya çalıştı. Ancak iki çekişli motoru o kadar ünlü olamadı. Eylül 1965′de Audi tekrar bir çıkış yaparak 72 beygirlik 4 kapılı sedanını piyasaya sundu, dünyanın en modern motorlarından biriyle.
1970′lerde Audi 1950 yıllarında dünyanın en büyük motorsikletlerini üreten şirket olan NSU ile birleşti. Bu şirket Neckarsulm, Stuttgart yakında bulunmaktaydı. NSU daha küçük arabalar yapmayı öngörüyordu; daha sonrasında yeni bir rotasyon motorlarında Felix Wankel’in fikirleriyle kullanılmaya başladı. 1967′de çıkartılan yeni NSU Ro 80 bir uzay çağı arabasıydı ve o gün itibariyle sundukları aerodinamik, ağırlık, güvenlik açısından kusursuzdu, ancak motorlardaki rotasyon hatası NSu için pahalıya patlamıştı. Yine de günümüzde hala Audi’nin bazı modelleri Neckarsulm’da üretilmektedir.
Geçen 30 yıl içerisinde Audi yüksek güce sahip bir çok model sundu. 1980′de piyasaya sunulan Ünlü “Quattro” modeli ; ilk kez kullanılan 4 çekerli turbo bir spor arabasıydı. Audi bu atılımla teknolojide zirveye oturdu. (Bu teknoloji daha sonrasında dünya’nın hemen hemen tüm otomobil şirketleri tarafından kullanılmıştır.)
Audi 80 modeli ile beraber, tüm modeller “Quattro” özelliğini kazandı. Audi 80 her ne kadar 1986 yılında “dede arabası” imajına sahip olsa da unutulmaz tasarım 1989′da piyasaa sunuldu. Bu model piyasaya bomba gibi düştü ve oldukça iyi satış rakamlarına ulaştı.
Gelişen teknoloji ile, Audi dünyanın en gelişmiş motorunu kullanmaya başladı. 1995′de S4 modelinde kullanılan dört çekerli motoru bu döneme damgasını vurdu.
1997′de de dünyanın tamamen aliminyumdan yapılmış ilk otomobilini sunan Audi, A8 modeli ile aliminyum uzak çizgilerine ulaşmış oldu. 90′ların ortasında yeni serilerini piyasaya süren Audi dünyanın en kaliteli otomobilleri arasında yerini aldı.
2000 yılı itibariyle 24 saatlik Le Mans yarışını 4 kez ard arda kazanan Audi 2003′de VW grubunun başka bir modeli ile ancak tamamen Audi kadrosu ile Bentley modeli altında da bu başarıya imza attı…
RESMI SITESINDEN AUDI TARIHCESI
Audi’nin içiçe geçmiş dört halkası, kurucusu olan şirketleri temsil ediyor. Horch, Audi, DKW ve Wanderer…
1889 yılında kurulan Horch, Almanya’nın en eski otomobil üreticilerinden biri… Audi’ye adını veren şirket 1909 yılında kendi şirketinden ayrılan August Horch tarafından yapılandırılıyor. DKW, 1909’da buhar güçlü makineler üretmek için kuruluyor.
Wanderer; değirmen motorundan, daktiloya uzanan geniş bir yelpazede üretim yapıyor. Zaman içinde, otomobil sektöründeki üretim kapasitesi artınca, 1932 yılında Horch, DKW, Wanderer ve Audi birleşerek Audi’nin dört halkasını oluşturuyor. Kurulan ilk şirketin adı; Auto Union…
Bu birliktelikle, otomobil sektöründe bir çok “ilk”e imza atmaya başlıyorlar…
1966 yılındaysa Volkswagen şirketi satın alıyor. 1969’da NSU, Auto Union’a katılarak Audi NSU’yu oluşturuyor. Audi 1984′ten bu yana kendi adıyla “AUDI AG” olarak dünyanın en güçlü, en başarılı otomobillerini üretmeye başlıyor.
İşte Audi’nin yakın geçmişteki başarılarından sadece birkaçı: British Touring Car Championship (BTCC) 1996 Manufacturers’ Champion…
CAR Magazine, Robb Report, Auto Show ve Automotive Magazine tarafından 1998’de dünyanın en iyi 10 otomobilinden biri olarak seçilen Audi, geçmişten gelen başarılarıyla, geleceğe yol alıyor! Audi’nin Türkiye Genel Distribütörlüğü’nü, lüks otomobil sektöründe ilk ISO 9002 Kalite Belgesi’ni almaya hak kazanan, Doğuşmotor yürütüyor.
Güçlü Motoru Çalıştığında Duyduğunuz,
Audi’nin Başarı Öyküsüdür.