DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

2014 İcradan Satılık İlanların Değerlendirilmesi

2014 İcradan Satılık İlanların Değerlendirilmesi
İcradan satılık alanında 2014 yılı değerlendirildiğinde ilk öne çıkan son 6 ay içinde icralık mal alım satımında en çok artışın yaşandığı yıl olduğudur. Sözü edilen artışın oranı ise % 40 gibi ciddi bir rakamdır.

2014 İcradan Satılık İlanların Değerlendirilmesi


İcradan satılık alanında 2014 yılı değerlendirildiğinde ilk öne çıkan son 6 ay içinde icralık mal alım satımında en çok artışın yaşandığı yıl olduğudur. Sözü edilen artışın oranı ise % 40 gibi ciddi bir rakamdır. Bu durumda etkin olan faktörler Türkiye’nin değişen sosyo-ekonomik yapısı, icralık mal alımının oldukça avantajlı olması, icradan mal satın almanın günah olmayıp aksine borçlunun borcunu ödemesine yardım olduğunun anlaşılması şeklinde sıralanabilir. Sonuç olarak icradan satışlar son yıllarda özellikle de 2014 yılında oldukça artmıştır.

İcradan satılık konusunda 2014 yılı daha ayrıntılı bir şekilde incelendiğinde en çok satışa sunulan ve alıcı bulunan ürünlerin başında ev, araba, arsa, iş makineleri ve tarlalar şeklindedir. Bu saydıklarımızın içinde de en fazla satışa sunulan ikisi daire ve otomobil olmuştur. Bu en çok satışa sunulan malların dışında canlı hayvan, maden ruhsatı, ticari plaka gibi ilginç mallar da icra ihalelerinin konusu olmuş ve hala daha 2014’ün son günlerinde ilanlarda yerini almaktadır.

2014’ün ilginç birkaç icradan satılık ilanlarından bahsetmek gerekirse 3 adet örnek verilebilir. Bunlardan ilki icradan satılık komedi filmi olmuştur. Diğer ilginç icradan satılık ise Ceyhan icra dairesinde yapılan petrol ihalesidir. Yine 2014 ilginç icralık haberlerinden sonuncusu ise Fevzioğlu ailesinin satılamayan adası olmuştur. Ada tekrar satışa çıkarılmasına rağmen kimse alıcı olarak talip olmamamıştır. İcradan satışa çıkarılmadan pek çok kişinin talip olduğu ve üzerinde planlamalar yaptığı bir yüzü Çiftlik koyuna bakan adanın icadan neden satın alınmadığı konusu ise merak konusu haline gelip uzun süre zihinleri meşgul etmiştir. 
Yorum Yap
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz