DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Caner ÇAKI Airbus Yolcu Uçağı İcradan Satılık

Caner ÇAKI  Airbus Yolcu Uçağı İcradan Satılık
İcra şartnamesinin yayınlanmasının ardından 220 yolcu kapasiteli Airbus uçağın, icraburada.com internetsitemiz üzerinden 8 milyon lira bedelle satışa sunulduğu duyuruldu

 

Caner ÇAKI: Airbus Yolcu Uçağı İcradan Satılık

 

Kredi Borçları yüzünden işletme ruhsatı iptal edilen Saga Havayolları’na ait Airbus A310-304 model, TC-SGB kuyruk tescilli yolcu uçağı icradan satışa sunuldu.

 

İcra şartnamesinin yayınlanmasının ardından 220 yolcu kapasiteli Airbus uçağın,  icraburada.com internetsitemiz üzerinden 8 milyon lira bedelle satışa sunulduğu duyuruldu. İcraburada.com internet sitesi sahibi Caner Çakı, şirketin borcu sebebiyle, alacaklı bankanın satışa çıkardığı uçak için 8 milyon lira bedel belirlendi. Şirket sahipleri ise, belirlenen fiyatın düşük olduğu gerekçesi ile satışa itiraz etti.

Caner Çakı satışa ilişkin şunları söyledi: "Biz de bunu internet sitemiz icraburada.com’da yayına aldık. Uçağın herhangi problemi yok ama yine de uçuş öncesi bir teknik bakım yapılması gerekiyor. Havayolu şirketinin mali güçlük çekmesinden kaynaklı ilerleyen süreçte ödemediği kredisinden dolayı banka tarafından haczedildi. Kredisinin tahsili için satışa sunuldu. Uçağa çok ciddi ilgi söz konusu. Özellikle yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor ve sitemiz icraburada.com’a birçok kişi ulaşıyor. Bunun sebebi de normalde piyasa fiyatı 10-12 milyon eden bir uçağın 8 milyon TL gibi bir bedelle ihaleye sunulması ve bunun yarı fiyatına çıkıyor olması çok ilgi çekici oldu " Uçakla ilgili satış işleminin 20 Şubat’ta gerçekleşeceğini ifade eden icraburada.com internet sitesi yöneticisi Çakı, bununla alakalı da işlemlerin en az bir hafta öncesinden başlaması gerektiğini kaydetti. Daha önce uçak satışı gerçekleştirmediklerini dile getiren Çakı, ilginç bir ihale olacağını sözlerine ekledi.

APRONDA YENİ SAHİBİNİ BEKLİYOR

İcraburada.com. sitesinde yer alan şartnameye göre icradan satış ihalesi 20 Şubat’ta yapılacak. Bakırköy 9. İcra Müdürlüğü’nün yapacağı satış ihalesinin ikincisi 7 Mart’ta yenilenecek.
Yorum Yap
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz