DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Daire alımında dikkat edilmesi gerekilen hususlar!

Daire alımında dikkat edilmesi gerekilen hususlar!
Günümüzde neredeyse her ailenin hayali bir konut sahibi olmaktır. Başımı sokacağım bir evim olsun, ben oturmazsam çocuğum oturur, aldığımın yarısı kiraya gidiyor, her Türk annesinden duyduğumuz cümleler değil midir? Konut sahibi olma yaşının 25-30lara düştüğü günümüzde hepimiz, gerek yatırım amaçlı gerekse kullanım amacıyla ev sahibi olmak isteriz, biz isteriz istemesine fakat konut edinirken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda ne kadar bilgi sahibiyiz?

 

 

 

 

  Konut alımında dikkat edilmesi gerekilen hususlar!  


 

 

       Öncelikle; satın almayı planladığımız konutun bize sağladığı getirilerin ve ihtiyaçlarımızı karşılayıp karşılamadığının üzerinde durmalıyız. Yani satın almayı planladığımız konutun konumu, şehir merkezine veya sosyal yaşam alanlarına uzaklığı (market, okul, hastane, park vb.),binanın yaşı ve beraberinde sağladığı imkânlar, kat sayısı, güncel deprem yönetmeliğine uygunluğu, baktığı cephe -güneş görüp görmemesi- ısıtma şekli gibi özellikler dikkat edilmesi gereken hususların en başında... Diyelim ki, listelediğimiz hususlara uygun konutu bulduk ve ciddi bir alıcıyız. Konutu satın aldıktan sonra pişman olmamak için yapmamız gereken bir takım araştırmalar var. Konutun iskânı olup olmadığını öğrenmek bunlardan sadece biri. Bunun beraberinde konutun tapusunu görmek, bulunduğu tapu sicil müdürlüğüne gitmek ve üzerine herhangi bir yasal sınırlama (ipotek, yıkım kararı, intifa hakkı vb.) olup olmadığına bakmak, emlak vergisi borcu olup olmadığını araştırmak güvenliğimiz için alınacak sıkı önemler olup kendimizi güvence altına almamızı sağlayacaktır. Bütün bunların yanı sıra, satın almak istediğiniz bir apartman dairesi ise daha önceden o apartmanı ziyaret edip apartman görevlisi veya komşularınız ile konuşarak bina gelir-giderleri, bina bakımı ve diğer ilgili konular hakkında bilgi edinebilir, katları gezip bina temizliği ve iç kondisyonu konusunda fikir sahibi olabiliriz. Tabii ki her şey apartmanın içi ile sınırlı kalmaz. Satın almak istediğimiz konutun sahibi olduktan sonra bize çıkarabileceği masrafları da iyi düşünmeli; bakım, onarım, tadilat gibi ekonomik açıdan bizi sıkıntıya sokmayacak daireyi bulana kadar konut araştırmamıza devam etmeliyiz.

 

       Satın almak istediğimiz dairenin içinden bahsetmişken; yalıtım ve tesisat konusunda hassasiyet göstermemiz konulardan biri. Yani; bina duvarlarında ses ve ısı yalıtımı var mı? Duvar ve tavanda çatlaklar bulunuyor mu? Balkon ya da teraslardaki su giderleri yeteri kadar büyük mü? Elektrik kaçağı riski var mı? Elektrik prizlerinde ve bina temelinde topraklama kullanılmış mı? Banyo ve mutfak gibi alanlarda prizler ısı ve suya karşı korumalı mı? Tesisat borularında veya lavabo altlarında su sızıntısı olur mu? Gibi soruların yanıtlarını aramak daire sahibi olduktan sonra pişman olma riskinizi azaltır.

 

      Ve tabii uygun fiyat! Yaşam kalitemize uygun bulup satın almak istediğimiz konutun, bir de cebimize uygun olması gerekir. Kaliteyi ucuza bulmak, her şey de olduğu gibi gayrimenkulde de önemlidir. Peki ya hayallerimizdeki ev, bütçemize uygun değilse? Artık bu sorunun çok daha kolay çözümleri var. Örneğin, icradan mal almak! Sizde icradan daire satın alarak piyasa değerinin yarı fiyatına bütçenize ve hayallerinize uygun bir daire sahibi olabilirsiniz. Gün geçtikçe güvenilir hale gelen icralık mal almak sizi hem daha uygun fiyata mülk sahibi yapıyor, hem de hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. İcradan daire sahibi olmak için gerekli icra ihalelerini gazetelerden veya Cnc Bilişim markası olan icraburada.com gibi sizin için ihaleleri takip eden sitemizden  yardım alabilir, ihalelere katılabilirsiniz. Ve hatta eğer bunlarla ilgilenecek vaktim yok diyorsanız, icraburada. com ’un size sağladığı sayısız ayrıcalıklardan faydalanabilir,  üst düzey kadrosu, uzman bir exper ve avukat tarafından incelenip size rapor olarak sunulabilir !! Şimdi sizde icradan piyasa değerinin yarı fiyatına mülk sahibi olabilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

www.icraburada.com   Cnc Bilişim markası olan www.hizhosting.com ‘un güçlü altyapısı ile sunucularını üst düzey seviyelerde tutarak sizlere en iyi hizmeti vermeyi görev edinmiştir.tulin
11-07-2018 17:57
Merak ettiğim bir şey var mesela 1.ihale 2.ihale yazıyor ve rakam var örneğin 40.000 lira dan mı daire satılıyor yoksa ihale yemi katılıyoruz?
icraburada.com
19-07-2018 14:38
Merhaba Bunlar Devlet ihalesi olup muhammen bedeli verdiğiniz örneğe göre 30,000 Tl olan bir araç 15,000 ihaleye çıktıysa açık arttırma usulü satışı sağlanır. 2. ihaleye kalması için birinci ihaleye kimse katılmaması gerekir. o yüzden Türkiye de %99 birinci ihalede satılır. detaylar için 444 9 230 // 0212 963 1 123 nolu numaramızdan ulaşınız.

Yorum Yap
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz