DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Diyanet İşleri Başkanlığı 'İCRALIK MAL HELALDİR' dedi !

Diyanet İşleri Başkanlığı 'İCRALIK MAL HELALDİR' dedi !
İcarlık ürünler oldukça uygun fiyata satılıyor. Bu ucuz satışlara sadece Türkiye Cumhuriyeti

İcarlık ürünler oldukça uygun fiyata satılıyor. Bu ucuz satışlara sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının davet ve katılım yapabileceği ise hepimizin bildiği bir durum. Acı bir gerçek ise; tüm vatandaşlara açık olan bu satışlara eskiden belirli kitleler katılıyor ve icralık malın ucuzdan öte yok pahasına satılmasına sebep oluyordu. Yani icralık olmuş kişinin bu zor halini kullanıyorlar ve adeta malını yağmalıyorlardı. Ucuzun ucuzu ‘nu alarak 1 ‘e 5 kâr elde eden bu kişiler o kadar büyük kârlar yapıyorlardı ki; bu kârın önüne geçilmesin diye, fısıltı gazetesini ya da şehir efsanelerini kullanmayı ihmal etmiyorlardı. Hepimiz duymuşuzdur; “ Ağlayanın malı gülene fayda etmez. Ağlayanın malı gülene hayır getirmez. İcradan mal almak caiz midir ? , icradan mal alınır mı? “ gibi sözleri.

Öncelikle icraburada.com ‘un Diyanet İşleri Başkanlığından yıllar öncesindeki aldığı fetvah sın ‘da ; “ İcradan Mal Almak Helal Midir ? , Ağlayanın Malı Gülene Fayda Eder mi ? , İcralık Ürünleri Alan Kişiler Dinen Zalim Midir ? ,“ gibi soruların cevabı; “ İCRANDAN MAL ALMAK CAİZDİR. “ açıklamasıyla kamu oyunun yanılmaması gerektiğine dikkat çekiyoruz. Zaten bu konuda detaylı bir araştırma yapan kişiye de ülkemizde ki saygın din adamlarının;

 

"İcralık malın entirikalarla ucuza kapatılması engellendiği için icra ihalesine katılan kişi sevap kazanır"

                                                                                                                             İlâhiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan

 

"Ticari kurallara uygun ve içinde aldatma olmadığı sürece ihaleye girmek caizdir".

                                                                                                                          İlâhiyatçı Prof. Doktor Mehmet Erkal

 

gibi sözleri de referans olacaktır.

İcraburada.com ‘un alanında Türkiyenin en iyisi kabul edilen icra danışmanlarının ve hukukçularının ve icralık olmuş olan ya da icralık mal alımı yapmış insanların deneyimlerine baktığımızda; İcralık olan ürünlerin satışına katılım yapılması oldukça hayırlı ve oldukçada kârlıdır. Çünkü, icralık olan kişinin satışına girilmemesi , borçlu olan kişinin mağdur olmasına sebeb olmaktadır. Satışın sağlanması için çaba gösteren İcra Müdürlükleri; eğer satış olmaz, katılımcı olmaz ise, söz konusu icralık ürüne en üst fiyatı verenin gerçekçiliği araştırılmadan ihalesini görecek, yani yok pahasına satışı sağlanacaktır. İhalede hiçbir şekilde teklif verilmez ise; birkaç gün sonrasında fiyatını biraz daha alta çekip, tekrar satışa çıkaracaktır. Böylelikle borçlu olan kişi borcunu ödeyemeyecek, ilave edilen faizi ödemeye devam edecek, borcu ise katlanarak devam edecektir. Ve borçlu kişinin haciz edilen malı da iade edilmeyecek, satılmaması durumdan çürümeye terk edilecektir.

Kısaca icradan alım yaparak hem borçlu bir insana yardımcı olabilir hem de çok uygun fiyata mülk sahibi olabilirsiniz.

İşte tam da bu noktada ;

Kapı kapı icra dairelerini dolaşarak ilanları toparlamak yerine, gazeteleri takip ederek yorgunluğunuza yorgunluk katmak yerine, değerli bütçenizi icradan ucuza araç ve ev alabilirim diye olasılıklarla harcamak yerine, icraburada.com ‘dan alacağınız Gold +PLUS özellikleriyle ve donanımlı bir danışman aracılığıyla daha net bir biçimde icralık aracı , icralık daireyi ya da aklınıza gelebilecek dilediğiniz icralık malı keşfedebilirsiniz.

Şöyle düşünelim; piyasa değeri yüz binlerce lira olan, alım yapmak istediğiniz bir ürünü P indirimi ile alabilme imkanınız var.Ve bunu yaparken birine de yardımcı oluyorsunuz! Neden bu fırsatı değerlendirmeyesiniz? Anlatırken hayal gibi geldi değil mi? Hayır kesinlikle hayal değil! Eğer T.C. vatandaşı iseniz çok kolay bir şekilde faydalanabileceğiniz bir fırsat! Tabikii icralık araca , icralık daireye ya da icralık tarlaya sahip olmanın da bazı kuralları var. İşte bize bu kuralları kolaylaştıran www.icraburada.com hizmetinizde!

Alanın da Türkiye’nin en iyisi kabul edilen icraburada.com’un icra danışmanları icradan almak istediğiniz; ucuza icralık araç ve ucuza icralık gayrimenkul ve menkul ürünleri size aktarmasının yanı sıra ,talep edeceğiniz ucuza icralık ev , ucuza icralık daire , ucuza icralık arsa , ucuza icralık tarla , ucuza icralık araç , ucuza icralık taşıt , ucuza icralık otomobil , ucuza icralık iş makinesi gibi ürünlerin de piyasa değerlerinin gerçek anlamıyla araştırılmasını yapıyor ve emsal ürünleriyle karşılaştırılmasını da yaparak, ürün ve özellikleri hakkında tüm bilgileri sizinle paylaşıyor. İlgilendiğiniz icralık araçların ya da icralık gayrimenkul ve menkullerin kısa ve uzun vadede ne kadarlık bir kâr elde edebileceğiniz bilgisini de sizlere sunuyor. P ‘den açılan ihalenin ne kadara kadar kapatılabileceğine dair gerçek piyasa araştırmasını gene ön etapta yaparak, sizin ihaleye 1-0 önde başlamanızı sağlanıyor!

Peki her şey bu kadar güllük gülüstanlık mı? İşin içinde mafya var diyenleri duyar gibiyim. Nasıl ki siz bir devlet dairesine gittiğinizde orada bulunan ve güvenliği sağlayan kolluk kuvvetlerini görüyorsunuz ve bir aşkınlık, taşkınlık yapılamayacağını biliyorsunuz. Yapılsa dahi yapan kişi veya kişiler hakkında ceza uygulanacağını biliyorsunuz, Yediemin Depoları ‘nda da yer alan ürünlerin devlet güvencesi altında yer aldığını ve her anın birçok kamera tarafından kayıt edildiğini söylemek isterim. Devlete ait bir kurum olan İcra Müdürlükleri ‘nin oluşturduğu bu ihalelerde yer alan ürünleri korumak zorunda oldukları kişilere zimmet ediyor ve zimmete ihanetin de Ceza Mahkemelerince cezalandırıldığını biliyoruz. Haciz edilen ürünlerin Yediemin Deposu ‘nda bekletildiği süre zarfı içinde polis ve görevli kişiler tarafından gözetilmesinin yanı sıra, ihale oturumunu da sadece icra memurunun/müdürünün açtığını ısrarla belirtmek gerekir. Nitekim ihale anıda kameralar ile kayıt altına alınmaktadır. Kurum güvencesiyle sunulan ve piyasa değerinin P ‘sinin altında yer alan hacizli satılık arabalara ve hacizli satılık gayrimenkullere gönül rahatlığıyla sahip olabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.a. bulent t.
28-11-2014 12:30
açıklama yaptığız tşek
icraburada.com
03-12-2014 18:29
Merhaba a. bulent t. , iyi dilekleriniz için teşekkür eder, kazançlı günler dileriz.
gökhan k.
24-12-2014 10:45
Gerçekten yararlı açıklamalarda bulunmussunuz.umarım bende istediğim aracı bulabilirim. Çok teşekkür ederim
icraburada.com
24-12-2014 12:11
Merhaba gökhan k. , iyi dilekleriniz için teşekkür eder, kazançlı günler dileriz.
durmuş y.
12-05-2015 15:19
bu açıklamalar çok faydalı ,diyanetin görüşü önemli bu konuda.
icraburada.com
15-05-2015 16:52
Merhaba durmuş y. , değerli görüşleriniz için teşekkür eder, kazançlı günler dileriz.
pınar ö.
16-10-2015 10:08
merhaba icradan alım yapmak caiz midir
icraburada.com
22-10-2015 11:36
Merhaba pınar ö. , Caizdir. Konu içerisinde detaylara ulaşabilirsiniz. Bilginize rica ederiz.

Yorum Yap
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz