DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

İcradan veya ikinci elden araç satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

İcradan veya ikinci elden araç satın alırken nelere dikkat etmeliyim?
Öncelikle satın almayı düşündüğünüz ikinci elden aracın kaportasını incelemenizi öneririz. Aracın çamurluğu, kapısının içi, bagaj yanı gibi yerleri size kaportasında çürüme olup olmadığını gösterir. Otomobildeki boya hatalarını, pas ve çürükleri dikkatle inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

İCRADAN VEYA İKİNCİ ELDEN ARAÇ SATIN ALMAK!


    Sizin de hayaliniz ayağınızı yerden kesecek bir otomobil sahibi olmak olabilir. Kamyonete ihtiyacı olan bir nakliyatçı, tarlada sizi daha az yoracak bir traktör satın almak isteyen çiftçi, denize açıldığınızda kendinizi güvende hissettirecek deniz aracı arzulayan bir balıkçı, tek ihtiyacı şehirlerarası yük taşırken kullanabileceği tır olan bir uzun yol şoförü ya da servis-otobüs ihtiyacını bir türlü karşılayamayan turizm şirketi sahibi, kısaca her hangi bir ulaşım aracına sahip olmak isteyen bir birey olabilirsiniz. Tabii şöyle bir gerçekte var ki, bugün sıfırdan araç almak insanların cebini zorlamakta ve dolayısıyla bu durum ikinci elden veya icradan araç alma eğilimini yükseltmekte. İkinci elden ya da icradan araç satın almak arasında fark var mı? Diye soracak olursanız, tek farkın icradan alınan araçlara daha uygun fiyata sahip olduğunuz gerçeği olduğunu söyleriz.

 

 

 İCRADAN VEYA İKİNCİ ELDEN ARAÇ SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?


    Öncelikle satın almayı düşündüğünüz ikinci elden aracın kaportasını incelemenizi öneririz. Aracın çamurluğu, kapısının içi, bagaj yanı gibi yerleri size kaportasında çürüme olup olmadığını gösterir. Otomobildeki boya hatalarını, pas ve çürükleri dikkatle inceleyin. Unutmayın, ağır hasarlı bir araç onarılabilir fakat mükemmel onarım her zaman mümkün değildir! Araca boya atılıp atılmadığı, şasinin düzeltilip düzeltilmediği, araçtaki parçaların orijinal olup olmadığı araç hakkındaki fikirlerinizi sağlamlaştıracaktır. Kullanacağınız aracın içi de en az dışı kadar önemlidir. Sahip olmak istediğiniz aracın içini de titizlikle incelemenizi öneririz. Yani koltuk döşemelerinde sigara yanığı var mı, araç içindeki aksesuarlarda kırık dökük var mı aracın içinde nem kokusu var mı gibi ufak ayrıntılar aracın sizden önceki sahibinin aracı nasıl kullandığını gösterir.  İkinci elden satın alacağınızın aracın kilometresini de öğrenmelisiniz. Kilometre sayacı istenilen değere düşürülmüş olabilir. Lastikleri, saat camındaki çizikleri, gaz pedalı lastiğindeki aşınmayı inceleyerek gerçek kilometresi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kullanacağınız aracın motoru da çok önemlidir. Satın aldıktan sonra pişmanlık yaşamak istemiyorsanız, kaputu açıp motoru ve içindeki kablo demetlerini dikkatlice inceleyin yağ sızıntılarını veya sonradan bantlanmış kabloları belirlemeye çalışın. Motorun durumunun iyi olup olmadığını öğrenmek için yağ çubuğunu çekip ucundaki yağı parmağınızla sıkıştırın ve yağın içinde ufak metal parçalar olup olmadığını gözlemleyin. Eğer ki metal parçalar olduğunu görürseniz, motorun sağlıklı olmadığı sonucuna ulaşırsınız. Radyatör kapağını açıp motor kayışlarını ve su seviyesini de kontrol etmelisiniz Bunu yaparken motorun soğuk olması gerektiğini de unutmayın. Son olarak bütün bunları inceleyip satın almaya karar verdiğiniz aracı Trafik Şube Müdürlüğünden aracın sicilini araştırmayı unutmayın. Üzerinize aldıktan sonra ödenmemiş vergi ve cezalarla başınızın ağrımasını istemeyiz.

 

 

 

PEKİ, İCRADAN HANGİ TÜR ARAÇLARI SATIN ALABİLİRİM? 


    Tür çeşitliliğinin sadece ikinci elden satılan araçlarda olduğunu düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesinizdir. İcra ihaleleri ile de birçok marka ve türde taşıta sahip olabilirsiniz. Örneğin icradan araç satın almaya karar vermişseniz ki karar verdiğiniz araç; otomobil, kamyon, traktör, minibüs, otobüs, motosiklet hatta deniz taşıtı bile olsa icradan alımı mümkün! Üstelik piyasa değerinin yarı fiyatına, hem de neredeyse hemen hemen her model, her yaş! Örneğin; Massey Ferguson ve New Holland marka traktörler, Fiat Volkswagen Ford Kia vb. marka kamyonetler, Renault Peugeot vb. marka minibüsler, Isuzu Mercedes marka otobüsler, Mondial Yamaha marka motosikletler ve buna benzer birçok tür ve modelde araca icradan -avantaj ve ayrıcalıklarla piyasa değerinin yarı fiyatına- sahip olabilirsiniz! Üstelik artık, icradan araç satın almak çok kolay! Yapmanız gereken tek şey, sizin için 400 gazeteden milyonlarca ihaleyi takip edip datasına ekleyen icraburada. com’u üye ve abone olmak daha sonrada sitemizin size sağladığı sayısız ayrıcalıklardan faydalanmak. Bu ayrıcalıkları size özetleyecek olursak; size uygun aracı icra ihalelerinden takip edebilmenizi ve üyeliğiniz kapsamında danışmanlarımız tarafından bilgi almanızı sağlıyoruz. Size uygun aracı bulduğumuzda konusunda uzman danışmanlarımızla dilerseniz sizinle dilerseniz sizin yerinize ihalelere katılıp hallerini kurduğunuz aracı size ulaştırıyoruz! Daha detaylı bilgi almak için sitemize tıklayabilir, bizi arayabilir hatta tek tıkla sizi aramamızı sağlayabilirsiniz!

 ahmet ş.
16-05-2016 13:27
2. el transit almak istiyorum ama arabaları göremedim fotograf yokmu
icraburada.com
20-05-2016 15:48
Merhaba Ahmet ş. , https://www.icraburada.com/icralik-arabalar/ adresinden araçlara ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Ayrıca, ihalesi yayınlanan icralık malın resminin olması durumunda Gold+Plus üyelerimiz icralık ürünlerin resmini görebilmektedir. Bilginize rica ederiz.
16-01-2017 22:00
bekoloderler hidromek jbsi cat
hüseyin a.
28-02-2017 00:21
portif ve fort tıransit
remzi k.
09-07-2017 09:08
Mercedes Axurs 3028 almak istyom nasıl alabilirim
icraburada.com
29-05-2018 15:30
İcra ihalesinde birçok Mercedes marka araç satıştadır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz 444 9 230
İbrahim a.
10-10-2017 21:48
Ben Şanlıurfa dayım icralık araçları nasıl alabilirim
icraburada.com
13-10-2017 10:37
www.icraburada.com sayfamıza Kayıt olunuz. bilgilere sayfamızdan da ulaşabilir. yada dilerseniz 444 9 230 // 0212 963 1 123 nolu numaralardan arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Cevher a.
10-10-2017 21:51
Şanlıurfa dan Çekici almak istiyorum nasıl alabilirim
icraburada.com
13-10-2017 10:37
www.icraburada.com sayfamıza Kayıt olunuz. bilgilere sayfamızdan da ulaşabilir. yada dilerseniz 444 9 230 // 0212 963 1 123 nolu numaralardan arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
İlker b.
14-01-2018 21:57
2.el 2015 yada 16 araç almak istiyorum nasıl bir yol çizme gerekir araçları görme şansımız olurmu ilginize tşk ederim
icraburada.com
19-01-2018 08:52
icradan Araç Gayrimenkul sahibi olmak çok kolay tek yapmanız gereken www.icraburada.com sayfamıza Kayıt olunuz. bilgilere sayfamızdan da ulaşabilir. yada dilerseniz 444 9 230 // 0212 963 1 123 nolu numaralardan arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz