DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Türk Kablo A.Ş. Fabrikası İcradan Satışta

Türk Kablo A.Ş. Fabrikası İcradan Satışta
Düzce 2. İcra Dairesi önümüzdeki 11 Aralık’ta dev bir fabrikanın satışını yapacak.Beyköy Düzce’de bulunan fabrika bölgenin de önemli bir istihdam kaynağıydı. Ancak hacizlik oldu satılıyor. İcraburada.com'da yer alan şartanemeye göre fabrikanın değeri 30 milyon 900 bin TL. İdare binası ile birlikte satılacak fabrikanın hikayesi ise hüzün veriyor.
Düzce’de bulunan Türk Kablo fabrikası satışa çıkarıldı. Üstelik normal bir satış değil bu. Fabrika icradan satılıyor. Değeri 31 milyon lira. Ancak yarım asırlık firmanın Türkiye’nin hemen her sokağında bir izi var. Türk Telekom’un da en büyük tedarikçilerinden biriydi.

1963'DE KURULDU
Ankaralı Özdil Grubu’na bağlı Türk Kablo A.O. 1963’te kurulur. Ülke içindeki iletim hatlarının alüminyum iletken ihtiyacını karşılamak üzere kurulur. 1970’lerden itibaren ihracata da yönelen fabrikanın yüzlerce çalışanı vardı. Hayrettin Özdil’in kurduğu fabrikada ilklere imza atılır. Türk Telekom başta olmak üzere bir çok şirkete kablo temin eden şirketin ürettiği kablolardan Türkiye’nin hemen her ilinde kullanıldı.

Fabrikanın yönetiminde Sema Özdil, Mustafa Tüberk Özdil ve kurucu Hayrettin Özdil bulunuyordu.Yorum Yap
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz