İcradan Satılık Ford Listesi Burada %50 Fiyatına Satışta - icralik Ford – hacizli Ford – icradan Ford
 • taşıt icra ihaleleri
 • Tarih
       
  İhale
  İl
  İlçe
  Semt
  1. Tarih
  2. Tarih
  Fiyat

  Model Yılı

DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Arama Sonuçları


Ford otomobil şirketi, 16 haziran 1903 yılında A.B.D de Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan tarafından kuruldu. Michigan’da iş dünyasına giren, otomotiv sektörü lideri Ford Motor Company 200 pazarda ve 6 kıtada araç üretimi ve dağıtımı yapmaktadır. Dünya genelinde 110 fabrikasında yaklaşık 325.000 küsür çalışanı vardır.Ford Motor Company’nin ana otomotiv markaları Aston Martin, Ford, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mazda, Land Rover,Jaguar,Mercury ve Volvo’dur. Otomotivle ilgili hizmet kuruluşları Ford Motor Credit Company ve Hertz’i de kapsamaktadır.

12 kişinin birleşerek 28.000 dolar yatırım yaparak kurduğu Ford günümüzde en fazla otomobil üretip satan marka konumuna gelmiştir. Henry Ford'un 1908 yılında şirket ve fabrika çalışanlarının da otomobil sahibi olabilme olanağını sunarak geliştirdiği Ford Model T piyasaya çıkmıştır. Henry Ford'un seri üretim metodunu bulması ve üretim hızının artmasınabundan ötürü maliyetlerinde düşmesiyle beraber 1913 yılında 12.5 saat olan şasi üretimi, 2 saat 50 dakikaya düşmüştür. Bunun yanı sıra, aynı dönem içerisinde çalışanlarının maaşlarını ikiye katlayarak günlük 9 saatlik çalışma sürelerini de 8 saate düşürmüştür. Rakip şirketler bunu uygun görmeyip kapitalizme uymadığını söylesede yıl sonunda Ford Amerika'daki tüm arabaların %50'sini üretti. 1918 yılında ise, ülkedeki arabaların yarısı Model T olduğu tahmin edilmektedir.. Bunun yanı sıra, bu modelin fabrika çıkış renginin siyah olmasının sebebi ise siyah boyanın en hızlı kuruyan boya olmasıydı.
1927 yılında Model T yerini Ford Model A'ya bıraktı.

Ford'un merkezi günümüzde Dearborn, Michigan, A.B.D.'de bulunmaktadır. Bünyesinde Mercury, Jaguar, Lincoln, Land Rover'ı ve Volvo da bulunduran Ford ayrıca Mazda'ya da ortaktır. Amerika'nın en büyük araba kiralama şirketlerinden biri olan Hertz'in de sahibidir.